Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Gryf

20. února 2011 v 21:52 | Sarah |  Gryfové
Bývá zobrazován jako lev s hlavou orla a ptačími křídly. Přední nohy má často nahrazené ptačími pařáty, kdežto ty zadní jsou lva. Ale někdy má jak přední, tak zadní nohy lva.
1)
2)

Barva těla je rozdílná, proto se lvovi dá přisuzovat pouze a jen stavba těla, nikoliv barva. Gryf má jasné oči, pružné a silné tělo. Jejich velikost byla rozdílná, od několika centimetrů, po několik metrů.
Do jejich jídelničku patří vše, co dokážou ulovit a případně odnést do hnízda, pokud vychovávají mladé.
Někteří žijí v tlupách, někteří v párech, jiní jako samotáři. Lid příliš v lásce nemají, ale pokud si získáte jejich náklonost, stanou se ochotnými společníky a přáteli, kteří pro váš život nasadí svůj. Avšak získání takové náklonosti je velmi náročné, neboť gryf je velmi moudrým tvorem a zná úskoky lidí.
Gryf není obyčejným zvířetem, jak už napovídá jejich vzhled. jsou to zdatní běžci i letci, jejich zrak je stejně ostrý, jako mladého orla či jiného dravého ptáka.

Jedná se o bájného živočicha. V Řecku byli Gryfové ztělesněním ostražité síly a odvahy. Gryf byl rovněž ztělesněním bohyně pomsty Nemesis. V legendách byl tento tvor symbolem arogantní pýchy.
Gryf který byl zpočátku líčen jako satanův služebník svádějící na scestí lidské duše se později stal dvojjediné ( božské a lidské ) podstaty Ježíše Krista a to právě díky ovládnutí nebe a oblohy.

Obrázky:
Obrazek
Gryphon
Také existuje druh gryfa, který je křížencem koně a ptáka. Říká se mu hipogryf a až na koňské tělo je v podstatě stejný.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Starsy Starsy | Web | 29. dubna 2011 v 13:27 | Reagovat

Máš hezký blog, pěkné články a stejně zajímevé fotky. Mohlo by toho tu být ale víc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama