Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Temeraire 1,2,3,4

21. února 2011 v 12:03 | Sarah |  Knihy

V prvním dílu trilogie se líčí, jak loď anglického krále zajme francouzskou fregatu a uchvátí její cenný náklad, nevylíhlé dračí vejce. Osud kapitána Willa Laurence v tu chvíli nabere nový směr: stane se letcem a opatrovníkem vylíhlého draka pojmenovaného Temeraire. Mezi oběma se vyvine skutečné přátelství na život a na smrt. Draci totiž nejenže mluví jako lidé, ale stejně jako oni vládnou rozumem. Temerairova ušlechtilá povaha a rozum mu pomáhají čelit úskalím nejen v boji, ale především při překonávání překážek, které se jemu i jeho pánovi staví do cesty.


Ve druhém svazku zasáhne do jejich života choulostivý diplomatický problém: Temeraire byl původně darem čínského císaře císaři francouzskému, a čínská strana nesnese, že se vzácný drak dostal k obyčejnému vojákovi anglické armády. Je třeba se vypravit až do Číny a roztržku urovnat. Temeraire odmítá rozloučit se s Laurencem, takže se na cestu vydávají oba i celá drakova osádka. Nefritový trůn líčí notně dobrodružnou cestu po moři na druhý konec světa, při které Laurence musí čelit nepřátelským útokům, ale také skutečnosti, že Čína, tolik odlišná od Evropy, je pro draka, jako je Temeraire, velice svůdná země.

Nefritový trůn

Ve třetím dílu kapitánu Laurencovi a draku Temerairovi zkříží cestu posel přinášející nové rozkazy z Británie. Británie koupila od osmanské říše tři dračí vejce a oba hrdinové je musí v Istanbulu vyzvednout a dopravit do Anglie, a to dřív, než se draci vylíhnou. Čínská dračice Lien, která viní Temeraira ze smrti svého pána a chce se spojit s Napoleonem, aby se mu pomstila, je však stíhá na každém kroku. Dvojici ale z nečekaného směru zasáhne zničující zrada, a tak musí i se svou jednotkou přistoupit k odvetě. Jakou však mají naději proti Bonapartovu vojsku?

obalka

Ve čtvrté části dračího cyklu se Laurence a Temeraire po dramatickém návratu z Asie připojují ke zbytku dračích sil v Británii. Snaží se šířit v britské společnosti povědomí o ceně, inteligenci a ušlechtilosti draků, které lidé vnímají jen jako zvířata a nebezpečné válečné stroje. Budoucnost jejich vlasti je ohrožena, protože Napoleon chystá invazi. Ohrožena je nicméně i existence samotných draků: zabíjí je záhadná choroba. Laurence a Temeraira odvelí do Afriky, kde mají pátrat po léku. Dostanou se však i na stopu plánům, které ohrožují dračí populaci neméně.

Tahle série je jedna z nej, které jsem kdy četla. Noviková je úžasná autorka. Má to však jeden háček. Další dvě knihy ještě nevyšli (Jazyk hadů a Vítězství orlů). Stejně to vřele doporučuju, protože vím, že si to oblíbí každý milovník fantasy žánru!!!!

I love Temeraire!!!!!

http://temeraire.org/index.cgi
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Starsy Starsy | Web | 29. dubna 2011 v 13:23 | Reagovat

Tyhle knížky teď čtu. Momentálně mám rozečtenou dračí pomstu. Docela mi mě zajímalo, jak celá serie skončí.
Údajně má být i film, ale pochybuju že bude takový pěkný jako kniha.

2 admin admin | 29. dubna 2011 v 16:33 | Reagovat

Ano, o filmu jsem také četla, prý bude stát velký balík... Mrzí mě, že celá serie nemá konec... Pokračování ještě nepřeložili a to je velká škoda

3 Tygris Tygris | Web | 13. června 2011 v 19:50 | Reagovat

máš mooc hezký blog :)

4 Starsy Starsy | Web | 15. června 2011 v 14:15 | Reagovat

[2]: Ano, poslední, na co jsem zatím v Českých obchodech narazila je Říše Slonoviny... Ještě má být Výtězství Orlů a Řeč Hadů, co vím, ale ty se v Čechách bohužel ještě nevyskytly...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama