Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Elfové

22. listopadu 2011 v 18:24 | Sarah |  Elfové
Elf je mytologická bytost původně zřejmě pocházející ze starogermánských pověstí. Jejich původní jméno pocházející ze staré severštiny zní Álf, ale používají se i jiná označení, či přepisy: alp, elbe, alf, aelf, alb. Téměř všichni autoři se shodují v tom, že mají něco společného s lesy nebo alespoň s přírodou. V současném anglosaském světě (kromě velké části fantasy literatury) se výraz elf používá převážně pro malé pohádkové bytosti příbuzné skřítkům a vílám. Na tomto pohledu má velký podíl Shakespearova hra Sen noci svatojánské.
A ted něco málo s Elfské Literatury :
Tolkienovi elfové:
-V Tolkienově Středozemi jsou elfové (Quendi) ušlechtilé nesmrtelné bytosti, které do určité míry vládnou magií a byli první, kteří osídlili svět. Tolkien je rozděluje na Vznešené (Calaquendi, dále se dělí na Vanyar, Noldor a část Teleri), šedé (Sindar), zelené (Laiquendi) a temné (Moriquendi).
Sapkowského elfové :
-V díle Sapkowského jsou elfové mizejícím zahořklým druhem, který má k lidem spíše konfliktní vztah. Sapkowkovského elfové jsou příbuzní s dryádami, v mytologickém dělení se řadí ke světlým elfům.
Elfové ze světa Warcraftu :
-Ve světě Warcraftu představovali elfové lid vysokých, velekrásných a inteligentních bytostí vyznačující se svýma dlouhýma špičatýma ušima. Původně se jednalo o jedinou rasu zvanou Kal'dorei (noční elfové), která vznikla a žila původně při břehu jezera na tehdy jediném kontinentě zvaným Kalimdor. Toto jezero bylo později označováno jako jako Studna věčnosti. Elfové byli první bytosti, kteří magii s ní spojovanou objevili.
Paoliniho elfové:
V Alagaesii jsou elfové vznešené bytosti. Krásní, sílní, hbití, magičtí. Lidmi do jisté míry opovrhují. Milují přírodu, žijí skryti v lese a mějí blízko k drakům.
Elfové M. Burdové:
Dělí se na Temné a světlé. Jsou vznešení, odrazem původních bytostí na světě. Nemají takovou averzi k masu jako ve většině případů, ale zvířata milují.

Přesto si myslím, že elfové se nejvíce blíží lidem i je převyšují. Bývají vyšší, štíhlejší, inteligentní, chrání vše živé a nesnáší válku...
(http://fantasy-vse.blog.cz/1111/elfove)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 25. listopadu 2011 v 14:12 | Reagovat

Krásné obrázky:D.

2 Tajemná elfka Tajemná elfka | Web | 5. prosince 2011 v 20:57 | Reagovat

Elfové jsou úžasné bytosti :) Jsou to moje nejoblíbenější fantasy postavy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama