Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

3.kapitola - Seznámení

6. prosince 2011 v 19:17 | Sarah |  Runy šesti sil
Knihovna byla obrovská místnost. Regály byly až po strop vysoké a že jich tam bylo!
"Tohle by trumflo i školní knihovnu…" řekla s úžasem v hlase Sára.
"To určitě! Tam si člověk nevybral!" přidala se Isabel a užívala si atmosféru klidného místa. Ticho ale narušil výkřik. Vysoký a pronikavý. Vzduch se rozvířil a Sára pocítila, jak jí něco tvrdého dopadlo na hlavu. Isabel mohla oči nechat na fénixovi velkému jak Ara. Jeho peří bylo zlaté jako slunce a oči hnědé a inteligentní. Sára pomalu začínala histerčit, když se ozval hlas: "Klid! Ještě ho vyděsíš!"
Zpoza regálu vyšel muž. Jeho vlasy byly světle hnědé. Šikmé oči Japonce se hnědě leskly. Na sobě měl jen bílé tílko, kraťasy a na ruce rukavici jakou nosí cvičitelé ptáků. Byl bosý.
"Josh Ming," představil se s vyzývavým úsměvem a lehce pokývl hlavou. Isabel si všimla, že mu levou ruku zdobí barevné tetování.
"Sára," pípla dívka a celá se klepala pod nebezpečnými drápy.
"Isabel…" Neobtěžovala se i s příjmením, "Jak se jmenuje?" Ukázala na ptáka.
"Rina. Je to samice, ale je ještě mladá," objasnil Josh, aniž by se vzdal svého úšklebku.
"Jak-jak se sem dostala?" pípla Sára.
"Copak vám Kate neříkala, že chováme spoustu divokých tvorů?"
"A to se musí cvičit v knihovně? Není to troch zvláštní?"
"A kde jinde? Tady je klid, skoro nikdo tady nebývá a venku by jistě uletěla. Rino!" Natáhl ruku a fénix na ni přeskočil. Sáře se očividně ulevilo.
"Vítejte!" řekl ještě a zase zmizel za regály.
Sára zavrtěla hlavou a sotva znatelně zahuhlala: "Tady je to zvrhlý!"
Isabel se pousmála a vydala se k jednomu regálu. Netrvalo dlouho a už měla vybráno. Vyšli ven a zamířily do Isabelina pokoje.
"Myslím že zůstanu na těhle dvou místech. Jestli na mě v každý místnosti zaútočí nějaký zvíře… Ne děkuji!" prskala Sára a ani si nevšimla, že ji Isabel ignoruje a louská prolog. Než Sára skončila se svým proslovem, byla už Isabel na konci první kapitoly.
"Bože! Ty jsi děsná!" zafuněla Sára a vyhlédla z okna. Isabel neuniklo, že se zatvářila překvapeně. Položila knihu hřbetem nahoru a pohlédla k bazénu. Seděli tam Kate, Alex, Andre a další tři. Zrovna se k nim blížil Josh a protahoval si záda.
"Sněm?" zeptala se Sára a překvapeně zamrkala.
"Spíš drbací kroužek," řekla Isabel odměřeně a sesunula se na postel. Chtěla sáhnout po knize, ale ozvalo se zaklepání. Dveře se otevřely a objevil se v nich postarší muž. V rysech byl hodně podobný Andremu. Měl stejné vlasy i oči. Až na ten melír.
"Rád vás poznávám. Jsem Andre Hunter Senior," řekl muž hlubokým, zvučným hlasem.
Dívky se představily a podaly mu ruku.
"Nechcete se k nám připojit?" optal se. Isabel váhavě přikývla.
Příšerný hic si uvědomili, až když vyšli z klimatizovaného domu. Bylo to úmorné! Přistavli si židle a posedali k ostatním.
"Myslím, že by bylo dobré se představit," řekl Andre. Ostatní protahovali obličeje, ale neodvážili se protestovat.
Začali u inteligentně vyhlížejícího mladíka s delšími černými vlasy a hnědýma očima zakrytýma brýlemi. Na sobě měl upravenou košili a nezmačkané kalhoty. Už jen z jeho výrazu by se dalo tipovat vysoké IQ.
"Jmenuji se Sam Roger. Je mi osmadvacet let a pocházím z Minneapolis. Ovládám telepatii a útoky na mysl protivníka. Baví mě čtení a výchova divokých zvířat," řekl jistým tónem.
"Josh Ming," provedl dokonalou úklonu a se úsměvem spustil: "Je mi dvacet tři let, pocházím z Winipegu v Kanadě. Ovládám stromovou magii. Baví mě život!" Podal to takovým způsobem, že se téměř všichni museli zasmát.
Pohledy ostatních se stočili k malému mladíkovi. Měl na ježka ostříhané tmavé vlasy a hnědé oko. To druhé měl zakryté páskou jakou nosívají piráti. Na hlavu si nasadil kšiltovku, takže působil dojmem kriminálníka.
"Já jsem Oliver Raven a víc vás zajímat nemusí!" odsekl podrážděně a odešel. Dívky za ním zmateně hleděly. Nastalo trapné ticho, které narušil až Andre Senior.
"Musíte ho omluvit. Ten, o koho jsme přišli, byl jeho bratr. Těžce to nese. Při marné snaze ho zachránit navíc přišel o oko…" zabručel.
"Možná by mu pomohlo si s bratrem znovu promluvit…" napadlo Isabel.
"Kdo ví. Ale nemyslím si, že by souhlasil s jeho vyvolání," odvětil a otočil se k Alexovi.
"Ehm, ehm, Alexandr Herwin jméno mé…" pokračoval by, ale dostal políček od Kate. Nespokojeně něco zahuhlal a pokračoval: "Je mi osmnáct, jsem z New Yorku, ovládám světelnou a ohnivou magii, jsem děsný pyromaniak, což se dá očekávat…" Dořekl to rychle, ale Kate se stejně nezavděčil.
"Jmenuji se Kate Andyová. Je mi třiadvacet let. Jsem z Londýna a moje magie je zrychlení. Mám ráda čtení a klid," řekla dívka.
"Jmenuji se Andre. Nikdy mi neříkejte Junior. Je mi dvacet, jsem loutkař a baví mě malování, spaní a mise. Taky plavání. Jsem z Nerulimu, nějakých třicet kilometrů odsaď," dostal se na řadu Andre.
Vedle něj seděl mohutný muž. Měl temně černé oči a pronikavé, zelené oči. Pod pravým okem se mu až k ústům táhla jizva.
"Jsem Jack Reddog," pravil rozvážně. V jeho hlase byl silný přízvuk, "Pocházím z Le Mans ve Francii. Je mi čtyřiatřicet lez. Ovládám magii zesílení. Mým koníčkem jsou stroje."
"Jsem Andre Senior. Na rozdíl od svého syna snesu, když mi budete říkat celým jménem. Je mi už čtyřicet sedm. Narodil jsem se v Las Vegas. Ovládám střelnou magii a jsem členem Rady. Miluji hory a rád plavu," muž se tázavě obrátil na dívky.
"Jsem Isabel Reedová. Je mi šestnáct let. Pocházím z Jacksonville. Dokážu kontaktovat a vyvolat duchy a také léčím. Ráda čtu, kreslím a chodím ven," hlesla Isabel.
Sára si povzdechla a řekla: "Jsem Sára MacHauntedová. Je mi také šestnáct. Jsem z Roswellu a -" Její proslov přerušilo zběsilé pípání. Jack vyskočil a řekl: "Temní jsou ve Francii! Dojděte někdo pro Olivera, já jdu zprovoznit průchod!" Odběhl. Sam se zvedl s tím, že jde najít Olivera.
"Mise?" ptala se radostně Sára, "Půjdeme s vámi?"
"No, vzhledem k tomu, že je to váš první den ne. Ostatní jsou dokonale sehraní. Můžete s nimi jít do sídla ve Francii, ale ne na misi. Až příště. Nejdříve zjistíme rozsah vašich schopností," řekl Andre Senior.
"Klid. Určitě se najde nějaké ranka na zahojení!" prohodil se smíchem Alex směrem k Isabel, která ho obdařila vzteklým pohledem.
"Dělejte!" ozval se Jackův hlas.
"Tak pojďte," vybídla dívky Kate, "Francie je nádherné město!"
Všichni až na Andreho Seniora vstali a vydali se k domu.
Sklep byl velký, plný různých strojů, ale byl čistý a dobře osvětlený.
"Jackův ráj," poznamenal Josh, než vstoupil do průchodu. Jednalo se o jasné, zlato bílé světlo na stěně. Vypadalo to jako projektor, až na to, že když tím dívky prošli, octili se v dalším mohutném sklepě. Trvalo to sotva vteřinu a jako odezva se dostavilo lehké brnění po těle.
"Zůstaňte zde, klidně si prohlédněte byt, ale za žádných okolností nechoďte ven!" poučila dívky Kate a spolu s ostatními vyšla ven. Dívky osaměly v obrovském pokoji s mnoha okny. Pokoj byl světlý a zařízen velmi pohodlně, i když bylo vidět, že ještě není úplně hotový.
Po prohlídce zjistily, že je velká část domu prosklená a mnoho menších místností nezařízeno. Posadily se tedy v přízemí na pohovku a netrpělivě očekávaly návrat ostatních.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | 7. prosince 2011 v 17:03 | Reagovat

Super super super úžasný, jen tak dál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama