Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

4. kapitola - Démon

18. prosince 2011 v 18:52 | Sarah |  Runy šesti sil
Rychle si zvykaly na nové prostředí. Jejich noví přátelé byli veselí a přátelští. Jen Oliver k nim stále choval jakousi zášť, jelikož je bral, jako špatné náhražky svého bratra. Dívky si ho nevšímaly, dávaly mu čas, aby si zvyknul.
Poznaly se i se všemi zvířaty, o které se tým staral. Ne všichni byli úplně přátelští, ale mnoho z nich ano. Dobře se s nimi zabíjely dlouhé letní dny, kdy nebylo co na práci, i když těch nebylo mnoho, neboť Kate měla pokaždé nějaký úkol.
Byly i na svých prvních misích. Naštěstí se zdařily! Ale nebylo pro ně moc práce, neboť ostatní si vystačili i bez nich. Isabel plnila hlavně úlohu lékaře, takže se musel držet vzadu. Neprotestovala, dokázala se přizpůsobit.
Také byli na návštěvě nového týmu, který se příhodně pojmenoval New hope - Nová naděje. Neměli ani zdaleka takový luxus jako Bearers of light, ale měli útulno. Jen valili oči, když jim dívky popisovaly jejich tým. Ihned si stanovili vysoké cíle.

Klap, klap… Těžká Jawalova kopyta dopadala v pravidelném rytmu na cestu. Lidé se s úsměvem otáčeli za tím tvorem, který už jen svou přítomností vyvolával mír a klid v duši. Stříbrný jednorožec s blonďatou jezdkyní, která mu seděla na neosedlaném hřbetě, svižně klusal směrem ke svému výběhu. Tam počkal, než dívka sesedne a rozběhl se před louku.
"Neměla by ses tak namáhat! Ty jsi hold nepoučitelná!" kárala ji Sára.
"To, že mi není dobře, neznamená, že se vzdám svých povinností vůči němu," opáčila Isabel, aniž by se na kamarádku podívala.
"Jedno mi řekni. Jak je možné, že jsi nemocná, když jsi léčitelka?"
"Nemůžu svou magii používat na více lidí najednou. Navíc je mi šoufl, když ji používám na sebe…" Isabel se vydala k domu. Chtěla si udělat čaj a schovat se v knihovně. Avšak sotva vešly do předsíně, málem se srazili s Jackem.
"Tady jste! Zase máme misi," řekl a poté pohlédl na Isabel, "Chceš zůstat zde?"
"Ne, půjdu s vámi," zachraptěla a vešla do sklepa, kde už čekal otevřený portál.
Na druhé straně portálu už byli všichni nachystaní na akci.
"Dejte si pozor, ať nemám moc práce," pousmála se Isabel, "Počkám tady."
Ostatní neprotestovali a vyšli do rušných ulic města.
Isabel si došla do kuchyně, která byla v druhém patře. Zatímco si vařila čaj, oknem sledovala odjíždět tři auta, které splynuly s ostatními.
Zalila čaj horkou vodou a zatímco ho nechala, aby se vyluhoval, zašla si do knihovny. Byla o hodně chudší, než ta v jejich druhém sídle, ale jejím potřebám to postačilo. Vyhrabala několik knih o bezpečném vyvolávání démonů. Slabých i silných. Zanesla je do přízemí a položila na prosklený stůl. Ještě se stavila pro čaj a začala číst.
Něco se dělo. Všichni to věděli. Temní byli mnohem úskočnější a opatrnější, než dřív, ale zároveň se objevovali častěji. Mnoho misí skončilo neúspěchem, neboť Temní zmizeli ještě před týmem. Nejčastěji se objevovali v starých chrámech a kostelech. Také padlo popelem mnoho zachovalých knihoven.
Vrtalo jim to hlavou, ale neměli řešení. Teorií bylo mnoho a vznikaly spory. Jedno bylo jisté - Temní mají něco v plánu.
Ozvalo se zachrčení. Až sebou dívka překvapeně trhla. Byla to vysílačka.
"-ála," ozval se Jack.
"A nemyslíte, že budou dávno pryč?" Alex.
"Jestli jo, bude mi to hodně vadit. Chtělo by to někoho zajmout a vytáhnout z něho odpo-" Joshův hlas najednou umlkl.
Isabel zavrtěla hlavou. Josh si věčně dával vysílačku do kapsy u kalhot, určitě si ji zase nevědomky zapnul.
Isabel si usrkla čaje a sáhla po další knize. Přečetla si článek o bezpečném vyvolávání. O ochranných kruzích a symbolech. Nalistovala obsah a přečítala různé démony. Pár z nich si rychle prohlédla, až narazila na jednoho, u kterého psali:
Rauliun patří k tzv. vyšším démonům. Nezdržuje se v lidském světě, neboť lidé se jí hnusí. Není ráda, když ji někdo vyvolá, ale je oblíbeným terčem mnoha čarodějů. Má informace o dění všude po světě a je vázána mluvit jen pravdu. Přesto se ale u ní musí postupovat velmi opatrně. Jedná se o prohnaného démona. Stačí chvíle nepozornosti a sváže čarodějovu sílu. Poté ji obrátí ve svůj prospěch. Je známa svou zahořklou a arogantní povahou.
Postup při vyvolávání: Vybrat si velkou místnost, kde je možné nakreslit Erthonovi kruhy (viz. obr. 118). Je nutné se tomu řádně věnovat a neodbýt práci, neboť démon odhalí sebemenší skulinku. Je dobré mít u sebe něco zlatého, co můžete nabídnout na výměnu. Démon miluje drahé kovy, ale postačí i kameny. Vyvolat ho lze se slovy: 'Všemocný větře, jež vládneš Zemi, moudrý čase, jež ukrýváš staletí, drahá pravdo, jež víš vše, Rauliun, přijď ke mně!'
Isabel se rozhodla. Čarodějové, co mají spojení se světem duchů, jsou spojení i se světem démonů. Mnohokrát to slyšela. Vzala si speciální křídu a začala pečlivě vykreslovat Erthonovi kruhy.
Když byla hotova, dočetla si zbytek článku. Zhluboka se nadechla a spustila: "Všemocný větře, jež vládneš Zemi, moudrý čase, jež ukrýváš staletí, drahá pravdo, jež víš vše, Rauliun, přijď ke mně!"
Ozvalo se zlověstné zapraskání. Isabel pohlédla na protáhlý obličej démonky, jejíž podoba byla vyobrazena v knize. Zhluboka se nadechla a sjela pohledem zpět ke kruhu. Rýsovala se tam matná postava. Zvedl se dým a Isabel zalapala po dechu, nebyla to démonka z knihy. Před ní stál démon. Statný muž s holou hlavou posetou znaky. Rudé oči měl zlověstně přivřené. Byl zahalen v dlouhém, bílém plášti.
Na Isabel padla drtivá síla jeho očí.
"Co jsi zač?!" zasyčel vztekle démon.
"J-já…" zarazila se. Nesmí prozradit své jméno!
"Já jsem vyvolávala Rauliun, ne vás!" hlesla.
"Ach ano, drahá Rauliun. Zrovna jsme spolu hovořili. Asi jsem se ti tam jaksi přimíchal. Smůla, už jsem tady. Co chceš?"
"Odpovědi," Isabel si snažila zachovat chladnou hlavu.
"Odpovědi. Hm… Víš, kdo já jsem?"
Isabel zavrtěla hlavou. Cítila, jak se kolem ní plíží jeho temná síla.
"Arill. Démon mezi démony. Nemáš představu, koho sis to přivolala do domu. Ale když už jsi byla dost silná, aby se ti to podařilo, dám ti odpovědi. Ale nebude to zadarmo," démon se začal usmívat.
"Co požaduješ?" ptala se Isabel obezřetně.
"Něco, co mi může dát každý živí tvor."
"Je to duše nebo tělo? Mysl?"
"Ani jedno!"
Isabel se zamyslela. Je to důležité, možná bych mohla…
"Co je to?" ptala se.
"Klid, holka. Není to víc, než by požadovala Rauliun!"
"Dobrá tedy…" hlesla. Démon se zeširoka usmál.
"Co plánují Temní?"
"Ano, tuto otázku jsem mohl očekávat. Mají velké plány. Zlo tak mocné, že i démoni se před ním třesou. Ale já ne, já jsem jeho součástí."
Isabel se zachvěla. "Co s tím zlem? Chtějí něco vyvolat?"
"Ano! Jsou stejně pošetilí, jako ty. Zničí je to, ale s nimi i celý svět. Je to zlo starší než svět duchů. Staré jako čas, možná ještě víc."
"Co je to zač?"
"Zač? Je to něco hrozného. Bojí se toho i temnota sama!"
"Co to je?"
"To už je třetí otázka, budu požadovat dvojnásobek ceny!"
Teď to nesmím vzdát! "Dobrá."
"Jméno je příhodné, ale stejně slabé. Jen těžko se dá vystihnout slovy. Říká se jim Bezduší."
"Bezduší… Dají se nějak zničit?"
"Ale ano, to dají."
"Jak?"
"Starou zapovězenou magií světa."
"Co je to za magii?"
"Prr, už máme další tři. Další otázky ti nezodpovím, neboť by pro tebe byla cena příliš vysoká. Zamlouváš se mi a chci, abys to přežila!"
Ozval se podivný, trhaný zvuk a démon překročil ochranné kruhy. Isabel začala ustupovat.
"Tohle možná zadrží Rauliun, ale mne ne!"

"Už zase, tohle mě fakt dostává! Jaký to má smysl?!" zanaříkal Josh.
"Příště to stihneme, sakra! A jestli se mi dostanou pod ruku, čeká je něco nemilého!" vztekala se Kate. Jejich mise byla opět bezúspěšná.
"Měli bychom pokračovat v pátráních po jejich stanovištích. Proč jsme vlastně přestali?" zeptal se Sam.
Kate chtěla něco odseknout, ale zapraskalo jí ve vysílačce. Zvedla ji.
"A tou cenou byla bolest!" ozval se neznámý hlas.
"NE!" V Isabelině hlasu byla slyšet silná panika. Všichni strnule naslouchali.
Síní se rozlehl zvuk tříštícího se skla a po něm následoval srdcervoucí Isabelin jekot.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 19. prosince 2011 v 15:07 | Reagovat

To je napínavé:D!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama