Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Deltora - 1. série

13. prosince 2011 v 16:54 | Sarah |  Knihy
Takže čím začít? Toť otázka! Existují knihy, seriál a pc hra.... Bude to dlouhý článek! Začněme tedy u knih:

1. Díl - Lesy hrůzovlády


Počet stran:128
Provedení:brožovaná
Rok vydání:2004
Krutý Pán stínů se chystá vtrhnout do Deltory a definitivně si podmanit její lid. Jediná věc, která tomu může zabránit, je Kouzelný pás, posázený sedmi drahokamy, symbolizujícími nejdůležitější lidské ctnosti. Klenoty jsou však jednoho dne ukradeny a ukryty na temných a děsivých místech Deltory. Znamená to snad, že je Deltora navždy ztracena pod nadvládou Pána Stínů? V každém díle oktologie je popsána strastiplná cesta za jedním z ukrytých drahokamů. A začínáme v Lesech Hrůzovlády, kde první z drahokamů střeží nesmrtelný rytíř.

2. díl - Jezero prokletí


Počet stran:128
Provedení:brožovaná
Rok vydání:2004
Kouzelný pás, sestávající ze sedmi drahokamů, kdysi nosili králové Deltory stále při sobě a země byla v bezpečí. Tento Pás nesmírné síly však byl jednoho dne zničen a klenoty ukradeny a ukryty na temných a děsivých místech Deltory. Zemi ovládl úkladný Pán Stínů. Uplynulo mnoho let temna, než konečně nastal vhodný okamžik, aby se Lief a Barda mohli vydat na nebezpečnou pouť. S novou společnicí Jasmínou se jim podaří najít zlatý topas. Aby však dědic trůnu mohl osvobodit svou zemi od nadvlády Pána stínů, je třeba získat zpět všech sedm drahých kamenů a znovu je zasadit do Pásu. Druhý kámen střeží hrozivý strážce u Jezera prokletí, které začarovala zlá a mocná čarodějka Thegan.

3. díl - Město krys


Počet stran:128
Provedení:brožovaná
Rok vydání:
2004
Po dobrodružstvích u Jezera prokletí, kde našli druhý drahokam Kouzelného pásu, se Lief, Barda a Jasmína opět vydávají na strastiplnou cestu. Jejich cílem je tentokrát Město krys - děsivé místo, o němž téměř nic nevědí. Na rozdíl od předchozího putování nyní vůbec netuší, jaké nebezpečí na ně může číhat. Nejprve ale musí opustit území čarodějky Thegan, což není tak jednoduchý úkol, jak by se mohlo zdát.

4. díl - Poušť zkázy


Počet stran:128
Provedení:brožovaná
Rok vydání:2004
Na svých dalších cestách z Města krys k Poušti zkázy prožívají Lief, Barda a Jasmína opět řadu dobrodružství a poznávají spoustu zvláštních postav. Tentokrát už má Lief v Pásu zasazeny tři ze ztracených drahokamů - topas jako symbol věrnosti, rubín, symbol štěstí, a opál, symbol naděje. Největší nebezpečí přátele tentokrát čeká v dunách Pouště zkázy, kde musí čelit Šedým strážcům, písečným nestvůrám, osamění a zoufalství, ale také nenasytnému živoucímu písku, který kromě mnoha jiných pokladů střeží rovněž další ze ztracených kamenů. I tentokrát budou našim přátelům magické síly kamenů z Kouzelného pásu Deltory pomáhat při jeho hledání.

5. díl - Hora děsu


Počet stran:128
Provedení:brožovaná
Rok vydání:2005
Pátý kámen Kouzelného pásu Deltory nebude vůbec snadné získat. V temných hlubinách Hory děsu, která se tyčí na samotných hranicích se Zemí stínů, jej hlídá strašlivý vládce. Mezi obyvateli Hory jsou spojenci, ale i zákeřní nepřátelé. Podaří se našim hrdinům překonat všechny nástrahy?

6. díl - Labirint bestie
Počet stran:128
Provedení:brožovaná
Rok vydání:2005
Vydejte se hledat šestý kámen Kouzelného pásu Deltory. Tentokrát vás putování společně s hlavními hrdiny zavede do hrůzného místa s názvem Labyrint bestie. Na každém kroku číhají přisluhovači Pána stínů. Kromě nástrah, které krutovládce připravil, je třeba se vypořádat i s nelítostnými piráty a tajemným vůdcem Hnutí odporu, Zmarem. A čas běží!

7. díl - Údolí ztracených

Počet stran:128
Provedení:brožovaná
Rok vydání:2005
Poslední ze sedmi drahokamů Kouzelného pásu Deltory je na dosah. Získat jej však bude velmi obtížné. Na tajuplném a hrůzostrašném místě zvaném Údolí ztracených již čeká krutý Strážce diamantu, který hraje o svůj nejdražší poklad neobvyklou a záludnou hru. Údolí plné nástrah a napůl živých a napůl mrtvých obyvatel musí naši hrdinové překonat. Jaká překvapivá odhalení na ně čekají?

8. Díl - Návrat do Del
Počet stran:136
Provedení:brožovaná
Rok vydání:2005
Do Kouzelného pásu Deltory již bylo vsazeno všech sedm ztracených drahokamů. Liefa, Bardu a Jasmínu však nyní čeká nejtěžší úkol: Nalézt právoplatného následníka trůnu. Pouze on totiž dokáže plně využít kouzelných sil Pásu a zbavit zemi nadvlády krutého Pána stínů. V příběhu plném neočekávaných zvratů nikdo do poslední chvíle netuší, kde se následník trůnu skrývá. Podaří se nakonec Deltoru skutečně zachránit? Věřte, že odhalení bude šokující!

Co říci ke knihám? Boží, nádherný, úžasný a sakra děsně krátký!!! Zítra půjdu do knihovny a půjčím si je znova, protože to je droga! Vím, zní to, jak kdybych byla blázen, ale Roddaová to napsala tak skvěle, že je podle knih i anime a hra! A co ten konec! Část, kde se odhalil pravý dědic jsem si musela číst několikrát, jak mě to dostalo! Napětí do úplného konce, tak bych to popsala.
O anime a hře si raději napíšu až v dalším článku!

Pár obrázků z DeviantARTu:
Lief
Dain a Zmar
Linda byla sice až d 2. sérii, ale tohle byl nejlepší Barda, jakého jsem našla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Filli (Malé chlupaté zvířátko na Jasmínině rameni) Filli (Malé chlupaté zvířátko na Jasmínině rameni) | 8. dubna 2012 v 21:10 | Reagovat

Takhle jsem si Lindu představovala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama