Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Duben 2012

Inuyasha

22. dubna 2012 v 21:17 | Sarah |  Anime
Tohle anime jsem sledovala už před lety na Animaxu a na tom no, co bylo před tím Smějící se. Vždycky mě to velmi bavilo a asi před rokem jsem se rozhodla, že to shlédnu celé. Nelitovala jsem. Děj bývá místy složitý, hlavně, když se jedná o Inuyashovu lásku Kykio, která se reinkarovala do hlavní hrdinky Kagome, ale byla jednou čarodějnicí zase oživena. Kagome miluje Inuynashu stejně, jako v minulém životě a Inuyasha se nedokáže rozhodnout. No, on je ten celý příběh nějaký rodinný Smějící se. Inuyasha bývá často ohromný ťulpas, který tomu dává tu správnou šťávu a jeho inteligence dokáže klesnout k bodu mrazu.
Neradši jsem asi měla Inuyashova bratra Sesshomara. To byl ale démonek Úžasný

Příběh začíná ve feudálním Japonsku, kde InuYasha (poloviční démon) ukradne z vesnice Klenot čtyř duší. Posvátný drakoham je věc, která může neuvěřitelně zvýšit sílu svého nositele. InuYasha se pokusí zabít Kikyo, mladou kněžku z vesnice, do které se zamiloval. Ta však jeho útok přežije a připoutá ho svým pečetícím šípem k posvátnému stromu blízko lesa. Krátce poté umírající Kikio říká své mladší sestře Kaede, ať drahokam spálí s jejím tělem a pošle ho tak do říše mrtvých. Kaede vyplní její přání a na padesát let zavládne ve vesnici mír
V moderním Tokiu se čerstvá středoškolačka Kagome Higuraši na cestě do školy zastaví u Kosti požírající studny v jejich rodinné svatyni, kam se zatoulal její kocour Bujo. Ze studny ale vyleze démom a vtáhne jí dovnitř. Zmatená Kagome se ocitá ve feudálním Japonsku.
Nedaleko studny na její feudální straně spatří posvátný strom a na něm připoutaného InuYashu, který stále setrvává ve svém již 50letém spánku. Vesničané ji chytí a vezmou ji ke staré kněžce Kaede. Zde zjšťují, že Kagome je reinkarnací Kikyo a vypráví jí celý příběh o Kikyo a InuYashovi.
Vesnice je napadena démonem a Kagome utíká do lesa směrem ke studni. skončí ale nakonec u posvátného stromu kde se probouzí InuYasha ve chvíli, kdy ucítí drahokam. Kagome vytáhne pečetící šíp z jeho hrudi, a on zachrání její život. Utíká pryč i s nově získaným drahokamem, který byl ukrytý v Kagomenině těle. Kaede však vyrobí růženec, který se jim podaří dát InuYashovi na krk. Po slůvku sedni (osuwari) sebou InuYasha plácne zem a tak už nemůže utéct.
Drahokamu se chce zmocnit mnoho démonů a jako první s ho zmocní slabý ptačí démon. Kagome po něm vystřelí šíp, který zasáhne klenot a ten je roztříštěn na tisíce kousků.
Kagome a InuYasha se vydávají na cestu za sbíráním střípků. Na ní setkávají se s liščím démonem Shippo, chlípným mnichem Mirokem a Sango - zabijákem démonů, jejíž mladší bratr Kohaku byl posednut a zabit spolu s celou jejich vesnicí. Skupina zažívá dobrodružství, setkává se s mnoha lidmi i démony včetně InuYashova staršího bratra Sesshomara. Kikyo je oživena pomocí části Kagomeniny duše. Objevuje se zde mocný démon Naraku, který si v minulosti přivlastnil podobu Kikyo a InuYashu poštval je proti sobě a který také prahne po drahokamu a Koga, velitel vlčího kmene démonů, který se zamiluje do Kagome.

Openingů a edningů má toto anime mnoho, tkaže jen ukázka:
Řekla bych, že snad všechny tyhle openingy i endingy jsou hezký, určo si je někdy pusťte.

První dva jsou nej Mrkající

Anime má 2 série - 1. Inuyasha a 2. Final act

Tak, trochu obrázků:
Inuyasha a Kykio (jak já ji nesnáším!)
Napůl démon, napůl člověk = Inuyasha
Byl děsivý, když se proměnil
Koga byl taky chlapák
Naraku je šmejd!!!
Sango a Miroku
Kagome a Inuyasha
a teď to nejlepší na konec
Inyuashův nenáviděný bratr... no, byl to trochu šmejd (jen na začátku Smějící se), ale Inuyasha ho o ruku připravit nemusel... Ale co, na konci to s ním stejně dopadlo dobře
Dobře, dobře, už končím, ale ještě jednou!
On je prostě úžasný!!!!!

D.N.Angel

8. dubna 2012 v 10:57 | Sarah |  Anime
Není to dávno, co jsem tohle anime viděla. Poprvé mě vůbec nezaujalo. Z popisu jsem nadšená nebyla, ale protože jsem zrovna neměla nic na práci, pustila jsem si to a nelitovala. Je to vskutku pěkný příběh, trochu nadnesený, ale hodně zajímavý. Jediné, čeho lituji je ten smutný konec. No co, Krad byl hold děsnej záporák...

Počet epizod: 26Daisuke je obyčejný, milý kluk, ne však populární. Všichni ho mají rádi, i když není zrovna obdivuhodný. Žije s matkou a dědečkem, kteří pro něj neustále připravují různé pasti, skrz které se musí probojovávat , proč, to až do dne svých čtrnáctých narozenin neví.
Je krásný den a taky den Daisukeho narozenin. Daisuke se chystá vyznat lásku dívce Rise, kterou má už pěknou dobu rád, avšak doteď jí obdivoval jen z dálky. Jeho plán však ztroskotá a on jí svůj zamilovaný dopis ani nedá. Když se vrátí celý nesvůj domů, čaká na něj opět plno pastí a poté se od mámy a dědy dozví, že všechen tenhle "tréning" podstoupil proto, že se do něj má převtělit nejvetší lupič všech dob Dark Mousy. No a pak se jeho obyčejný monotónní život náhle změní, neboť se svou druhou osobností začne krást různé cennnosti, poklady, k tomu všemu se Daisuke ještě dozví, že jeho spolužák Hiwatari má být jakousi jeho protiváhou a převtěluje se do něj Krad, Darkův zapřísáhlý nepřítel. No a ano, Risa se zamiluje do Darka, čímž se také plno věcí zkomplikuje a Daisuke se začíná ptát sám sebe, co vlastně od začátku chtěl a jak se věci doopravdy mají. No ale proč se vlastně Hiwatari proti Kradovi brání a opravdu Daisuke miluje Risu? Jakou úlohu nám v příběhu sehraje Risina (starší dvojče) sestra Riku? A co vůbec čeká na konci toho nesmyslného loupežení?

Opening a ending:

Daisuke a Dark
Nesnáším Krada... Nerozhodný
(Ne)přátelé
Těm to slušelo :P
Dark

Fullmetal alchemist

7. dubna 2012 v 22:06 | Sarah |  Anime
Dřív jsem tohle anime hrozně nenáviděla, ani nevím proč. Zřejmě mi unikal děj, neboť jsem viděla vždy jen nějaký ten náhodou chycený díl- Ale po pár letech jsem ho zhlédla celé a překvapilo mě to. Jedná se o velmi pěkné anime plné zvratů. Člověk se velmi nasměje při Edových trablích, ale zároveň i posmutní nad osudem hrdinů. Bohužel se nedočkáme happy ednu, ale v druhé sérii - Brotherhoodu - je tomu jinak. Jedná se vlastně o přepracování první série. Celkově se mi mnohem více líbila první série, až na ten konec, mno. Ale i ta druhá má něco do sebe. Nejspíše mi vadilo, že jsem byla zvyklá na určitý směr příběhu a ten se v Brotherhoodu změnil.

"Nelze něco získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát něco stejné hodnoty.To je princip rovného obchodu v alchymii…" Bratři Elricové, Edward a Alphonse, kterým právě zemřel jediný rodič, maminka. Alchymie je mocná věda a Ed s Alem se rozhodnou s její pomocí maminku oživit. Lidská transmutace je však největší tabu v alchymii. A bratry porušení tohoto tabu stojí vysokou cenu. Al ztrácí tělo, jeho duše přichycena ke starému brnění, Ed ruku a nohu, které nahrazují kovové protézy. A maminka neožívá. Bratři přísahají, že získají svá těla zpět. Věří, že jim k tomu pomůže legendární kámen mudrců. Ale kde ho hledat? Nejlepší informace má vojsko a tak Ed vstupuje do nenáviděné armády. Ještě bude možná třeba překročit mnohá další tabu, alchymistická i morální. A bratři nejsou jediní, kdo po kameni mudrců touží.

Mně se hrozně líbí opening a ending první série, posuďte sami:

Byly natočeny i filmy: Dobyvatel Shambally, Posvátná hvězda Milosu
Ještě jsem koukala na něco, co vypadá jako "3. série", ale našla jsem pouze její čtyři díly a má to být bonus k první sérii. Jmenuje se Fullmetal Alchemist Blind Alchemist. Kovový alchymista slepý alchymista. Jestli to dobře překládám, má tam jít o Judau, slepého alchymistu, který poruší zákon... Kdo ví Mrkající

Komu nevadí angličtina, online to najdete TADY.


Ed :)
Všichni důležití, od shora: Ed, Al, Winry, Armstrong, Izumi, Izumiin manžel, Colonel, Huges, Hawkeye, Hawkeyin pes, Lust, Gluttony, Envy a náš greedy Greed Smějící se
U téhle scény jsem brečela. Ten blb, co to udělal?! Plačící
Scar
Ling/nový Greed
Tohle se mi zalíbilo :)
Colonela jsem si hodně oblíbila, takže ještě jednouS vyplazeným jazykem:
Lust mu dala pěkně zabrat ;)

Spoustu se o anime dozvíte ZDE

Hunger games

1. dubna 2012 v 19:45 | Sarah |  Filmy
Tak, do kin nám přišel film podle světově úspěšné série od Suzanne Collins.

Sci-Fi / Drama / Thriller / Akční
USA, 2012, 142 min

Režie:

Gary Ross

Hudba:

James Newton Howard, T-Bone Burnett

Hrají:

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi, Kalia Prescott, Donald Sutherland, Isabelle Fuhrman, Paula Malcomson, Toby Jones, Lenny Kravitz, Brooke Bundy, Mackenzie Lintz, Alexander Ludwig, Jack Quaid

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska… Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?