Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Fullmetal alchemist

7. dubna 2012 v 22:06 | Sarah |  Anime
Dřív jsem tohle anime hrozně nenáviděla, ani nevím proč. Zřejmě mi unikal děj, neboť jsem viděla vždy jen nějaký ten náhodou chycený díl- Ale po pár letech jsem ho zhlédla celé a překvapilo mě to. Jedná se o velmi pěkné anime plné zvratů. Člověk se velmi nasměje při Edových trablích, ale zároveň i posmutní nad osudem hrdinů. Bohužel se nedočkáme happy ednu, ale v druhé sérii - Brotherhoodu - je tomu jinak. Jedná se vlastně o přepracování první série. Celkově se mi mnohem více líbila první série, až na ten konec, mno. Ale i ta druhá má něco do sebe. Nejspíše mi vadilo, že jsem byla zvyklá na určitý směr příběhu a ten se v Brotherhoodu změnil.

"Nelze něco získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát něco stejné hodnoty.To je princip rovného obchodu v alchymii…" Bratři Elricové, Edward a Alphonse, kterým právě zemřel jediný rodič, maminka. Alchymie je mocná věda a Ed s Alem se rozhodnou s její pomocí maminku oživit. Lidská transmutace je však největší tabu v alchymii. A bratry porušení tohoto tabu stojí vysokou cenu. Al ztrácí tělo, jeho duše přichycena ke starému brnění, Ed ruku a nohu, které nahrazují kovové protézy. A maminka neožívá. Bratři přísahají, že získají svá těla zpět. Věří, že jim k tomu pomůže legendární kámen mudrců. Ale kde ho hledat? Nejlepší informace má vojsko a tak Ed vstupuje do nenáviděné armády. Ještě bude možná třeba překročit mnohá další tabu, alchymistická i morální. A bratři nejsou jediní, kdo po kameni mudrců touží.

Mně se hrozně líbí opening a ending první série, posuďte sami:

Byly natočeny i filmy: Dobyvatel Shambally, Posvátná hvězda Milosu
Ještě jsem koukala na něco, co vypadá jako "3. série", ale našla jsem pouze její čtyři díly a má to být bonus k první sérii. Jmenuje se Fullmetal Alchemist Blind Alchemist. Kovový alchymista slepý alchymista. Jestli to dobře překládám, má tam jít o Judau, slepého alchymistu, který poruší zákon... Kdo ví Mrkající

Komu nevadí angličtina, online to najdete TADY.


Ed :)
Všichni důležití, od shora: Ed, Al, Winry, Armstrong, Izumi, Izumiin manžel, Colonel, Huges, Hawkeye, Hawkeyin pes, Lust, Gluttony, Envy a náš greedy Greed Smějící se
U téhle scény jsem brečela. Ten blb, co to udělal?! Plačící
Scar
Ling/nový Greed
Tohle se mi zalíbilo :)
Colonela jsem si hodně oblíbila, takže ještě jednouS vyplazeným jazykem:
Lust mu dala pěkně zabrat ;)

Spoustu se o anime dozvíte ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama