Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

10. kapitola - Rozhodnutí

27. května 2012 v 21:03 | Sarah |  Runy šesti sil
Jemný větřík profukoval kolem domu a pohrával si s listy, které jakoby se kochaly výhledem. Snažil se i ukořistit zlatavé vlasy dívky, která stála u okna a nejistě hleděla ven. Dole postávala Kate s kluky. Byli tam všichni, ale pryč se chystali jen Alex, Andre junior, Josh a Jack, kteří urputně snášeli Kateino kázání.
"Ale prosimtě! My si umíme poradit i bez tebe. Možná to tak nevypadá, ale nejsi zde jediná silná osoba," nevydržel to už Alex.
"Moc si nemysli, ty Rambo!" zamumlala směrem k němu.
"Pánové, musíme vyrazit!" přerušil je Jack.
"V pohodě!" zaradoval se Andre a zmizel v autě. Kate ještě chytla Joshe za ruku a požádala ho, aby byl opatrný. Josh se zasmál, naposledy ji ujistil a zmizel na sedačce.
"Nemám z toho dobrý pocit," povzdechla si Sára, která seděla za Isabel na posteli. Isabel věděla, že jí jde hlavně o bezpečí jednoho z nich - Andreho. Neušlo jí, jak to mezi nimi jiskří, ale Sára nic nechtěla přiznat.
"Nebála bych se ani tak, že se zraní, jak toho, co se stane, až se spojí s Warijáky. To teprve bude mela," usmála se Isabel. Kluci byli spolu s pár lidma od Warijáků vysláni, aby prověřili ty podivné události na severu.
"To teda a víš co bude vůbec nejhorší? Všechnu jejich práci Kate napaří nám," povzdechla si. Vypadala skutečně zničeně.
"To už je jiný problém…" přikývla Isabel. Už jen ta představa dokázala snížit náladu k bodu mrazu.
"Nezoufejme, třeba nás něco zachrání!" prohlásila Sára nadějně.
"Třeba Bezduší, že?" Špatný vtip, ale Isabel to bylo jedno.
"Přemýšlím, co je lepší," ušklíbla se.
"Ano, to je správná otázka…"
"Jaká je ale odpověď?"
"Ehm, vyjde to asi nastejno."
"Máš pravdu," zasmála se Sára a přestala muchlat deku a opět ji složila.
Dole zazvonil telefon. Dívky na sebe pohlédly a zamířili do společenské místnosti, odkud se ozýval. Kate ale byla rychlejší. Sotva se tam konečně dostaly, už zvedala sluchátko. Zbylé osazenstvo si různě posedalo a čekalo. Nejspíš volal Andre starší ohledně jednání rady.
"Rada prošla celé hory dávných a zakázaných magií," spustila Kate, sotva odtáhla sluchátko od ucha, "To rozhodování zabralo spoustu času - a nakonec se dohodli na nejpřijatelnějším řešení, nebo spíš na nejlépe uskutečnitelnějším. Runy šesti sil, doufejme, že je to ono. Je to velmi nestabilní magie, neboť vždy vykoná spravedlnost podle svého."
"Takže jestli se rozhodne, že Bezduší jsou lepší než my, tak nás to prostě zničí?" zeptal se Oliver jedovatě.
"Přesně," odvětila Kate, jakoby se nechumelilo.
"Skvělý. A co dál?" pobídl ji Sam.
"Potřebujeme obranu, jestli Bezduší opravdu zaútočí, takže vykonat bůhví jakou spravedlnost půjdou jen dva týmy."
"Jen dva?" vydechla Isabel.
"Dva shledány jako nejsilnější," přitakala.
"Neříkej mi že…" vyvalil Oliver oči.
"Hádáš správně. Náš tým a ještě Nočníci. Nejhorší možné spojenectví. I s Warijáky vycházíme lépe. Skvělé. Jinak, Jedná se, jak už jste si asi mnozí domysleli, o šest různých run. Musíme najít všechny, dát je do kupy a přečíst nějaký slova, co nám dají. Je tu háček - válí se všude po světě, vlastně po obou světech. Mají jen přibližné tušení, kde ty krámy leží, takže to bude věru zajímavé."
Nastalo ticho, neboť si každý potřeboval alespoň trochu utřídit myšlenky.
"Počítám s tím, že proti nám půjdou jak Bezduší, tak i Temní a možná i démoni, nemýlím-li se," odtušil Sam.
"Ano, bohužel je to velké riziko ztráty na životech, ale je třeba co možná nejvíce čarodějů tady, jestli mají Bezduší dál ničit města," povzdechla si Kate, "Andre taky říkal, že dnes ve čtyry bude mít schůzku s velitelem Nočníků, Duskem. Chce, abych se tam s Isabel dostavila."
"Proč já?" zajímala se Isabel okamžitě.
"Nebyla jsi to právě ty, kdo mluvil s Arillem?"
"Jasně…"
"No, zatím na to nejsme tak zle, takže Oliver vyčistí bazén, Sára koupelnu a Sam mile rád vytře. V celém domě. My s Isabel vyrážíme. Nicméně, jdeme přeci pěšky, takže upaluj pro pořádný hadry!" Autoritu v jejím hlase nikdo nedokázal neuposlechnout a všichni zmizeli jak pára nad hrncem.

Kate zaťukala na těžké dveře vedoucí do Andreho kanceláře a po chvilce vešla. Andre si v kanceláři uklidil, dokonce si i uklidil papíry ze stolu - nechal na něm jen jedny desky s nápisem Mise - Runy.
"Právě včas, Dusk tu za chvilku bude," usmál se na ně Andre a pokynul jim na dvě z pěti židlí u stolu. Isabel se s úlevou posadila. Kate ji hnala rychlým tempem a ona měla pocit, jako by jí měly upadnout nohy.
"Kluci v pořádku odjeli?" obrátil se Andre ke Kate.
"Jo, myslím,mže jsem jim dala dost dlouhou přednášku na to, aby si alespoň trochu věděli rady," přikývla. Isabel by přísahala, jak se Andre zatvářil soucitně. To už se ale ozvalo zaklepání a po Andreho pokynutí se i otevřely a dovnitř vešel Dusk se zamračeným Maxem v zádech. Mezi Maxem a Kate proběhlo pár nenávistných pohledů, ale to už Dusk řekl: "Rád vás zase vidím, Andre. Tohle je můj zástupce, Max Silver." Max trochu zrudl a odvrátil pohled.
Andre vstal a potřásl si s Duskem rukou. Posléze pokynul k dívkám.
"Moje pravá ruka Kate Andyová a Isabel Reedová, to ona mluvila s Arillem."
"Rád vás poznávám," usmál se Dusk a taky si s nimi potřásl rukou. Isabel neušlo, jak je Dusk napjatý.
"Prosím posaďte se," ukončil tím Andre formality. Začali probírat členy týmů, jejich schopnosti a nejlepší uplatnění. Isabel se přitom cítila nesvá. Neměla tam co dělat. Hleděla na béžové stěny, jako by v nich chtěla najít útěchu. Prohlížela si police a pokoušela se přečíst názvy knih, které na nich byly. Byly to různé spisy, knihy magií, ale i pár příběhů. Zřejmě si Andre někdy i nudil.
Isabel si prohlédla Maxe. Byl to celkem pohledný kluk a očividně byl stejně nervózní jako ona. Všiml si jejího pohledu a podezíravě se na ní podíval, jako by snad čekal, že vytáhne motorovku a vrhne se na něj. Isabel se ale jen mile pousmála. Nejistě jí úsměv oplatil a zahleděl se na obraz na stěně. Nakonec musela Isabel Duskovi převyprávět setkání s Arillem, což nebylo nic příjemného. Jizva ji zabolela, jako stála připomínka démonovi ceny.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama