Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Červenec 2012

Katekyo Hitman Reborn!

26. července 2012 v 18:15 | Sarah |  Anime
Je to pěkné anime, ale ne nejlepší. Má spoustu nedostatků. Prvních dvacet dílů člověk umírá a to myslím doslova. Pak se to rozjede a je to skvělý. Nejlepší je stejně ale až druhá polovina anime. Tady se stal mým favoritem Gokudera. Ten je prostě cool (a jeho kočka taky) Smějící se. Taky byl suprový jeden ptáček, níž nejdete jeho písničku S vyplazeným jazykem.

Příběh se točí kolem 13 letého chlapce jménem Sawada Tsunayoshi, který je vybrán, aby se stal Bossem rodiny Vongola. Reborn, Tsunův mafiánský učitel, přijel z Itálie, aby ho naučil být správným mafiánem, a aby se tak stal Desátým bossem Vongoli. Tsuna, neochotně absolvoval výcvik od Reborna. Zpočátku bude Tsuna nemotorný a neschopný, nevědomky se, ale stane silnějším a sebevědomějším, což ho dělá lépe hodící se na post Desátého Vongoli, i přes to, že stále post bosse Tsuna odmítá. K Tsunovi se postupem času přidávají jeho kamarádi. Gokudera Hayato, odborník na dynamit, který si přeje být jeho pravá ruka, Takeshi Yamamoto, baseballový hráč, který si myslí, že mafie je hra, Ryohei Sasagawa, energický kapitán školy boxerského klubu, a Kyoya Hibari, smrtící hlava prefekta školy. Lambo, kojenecký vrah, který přišel zabít Reborna a Chrome Dokuro, dívka, která má duševní a fyzické spojení s trestním vrahem Mukuro Rokudo, kteří byly vybrání podle Reborna, členové a strážci rodiny Vongola. Tsuna a jeho strážci se utkávají s Varií o post Desátého bose, když byla Varie poražena. Tsuna a jeho strážci se omylem dostávají do budoucnosti, kde musí čelit bezcitnému Byakuranovy, který chce ovládnout svět. Podaří se jim zničit Bykurana? Stanese Tsuna Desátým Bossem? Vrátí se zpátky do přítomnosti? To se dozvíte ve 203 dílném anime Katekyou Hitman Reborn.

Namátkou vybrané openingy
Dvě úžasné AMV Usmívající se
Píseň Hibariho ptáčka:
Obrázky
Tsuna a spol. vs. Varia
Zleva: Lambo, Hibari, Sasagawa, Tsuna, Gokudera, Yamamoto, Mukuro a Chrome a dole je Reborn
Vongola vs Byuakuran
Hibari a Dino (Dino byl taky suprová postava)
Arcobaleno
Gokudera
První Vongola byl taky fešák Smějící se


P.S. Často se stává, že se videa prohodí, tak kdyžtak dejte F5 Mrkající

Ao no exorcist (Blue exorcist)

26. července 2012 v 17:37 | Sarah |  Anime
K tomuhle anime jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem na něj narazila na jednom blogu. Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších anime, jaká jsem kdy viděla (a to už jsem jich zkoukla hodně). Rin je naprosto úžasná postava, úplně jsem se do něho zamilovala a nezbývá mi, než litovat, že neexistuje v reálném světě... Jediné, co mě mrzelo, bylo množství dílů. Tohle anime byl dokázala sledovat, i kdyby mělo těch dílů třeba 600... Vlastně krom toho, že to bylo příliš krátké se anime nedá nic vytknou, jak říkám, úplně jsem se do Modrého exorcisty zamilovala!

Příběh se točí kolem 15ti letého Okumura Rina. Rin se svým dvojčetem Yukiem byli vychováváni svým nevlastním otcem Shirem v klášteře. Brzy poté, co Yukio odjíždí studovat na prestižní akademii Pravého Kříže se Rin dozví, že on je synem Satana, nejsilnější ze všech démonů, vládce Gehenny. A že se svět skládá ze dvou dimenzí, Assiach (v němž žijí lidé) a Gehenna (v němž žijí démoni), i přesto, že by se oba světy neměli propojovat, vždy se něco najde, aby démoni mohly proplout do Assiach.
Po útoku jednoho z démonů je Shiro donucen dát Rinovi meč Koumaken, v němž je zapečetěna Rinova démonická síla. Poté byl ale Shiro posednut Satanem, Rin se ho snažil zachránit a proto vytáhl meč a uvolnil svoji démonickou sílu. Od té chvíle, Rin nejen získal trvalé démonické rysy, jako tesáky, špičaté uši a ocas, ale také sílu zapálení modrých plamenů, které mohou zničit všechno, čeho dotknou. Rin se rozhodne stát se Exorcistou, aby mohl zabít Satana. Dokáže se Rin stát Exorcistou? Postaví se proti Satanovi? A co jeho bratr Yukio? Přenese se přes to, že je Rin z části démon? To se všchno dozvíte ve (POUZEPlačící) 25 dílném anime.

Openingy:
Druhý je lepší S vyplazeným jazykem

Je vážně těžké vybírat mezi AMV, ale nakonec jsem něco vybrala...
Obrázky
Ten s kočkou je Rin a ten s brýlema a sešitem je Yukio
Rin a Yukio
Rin a Shiro
Celá parta


P.S. Často se stává, že se videa prohodí, tak kdyžtak dejte F5 Mrkající

Další črtanice k Runám

18. července 2012 v 9:44 | Sarah |  Ke knihám...
Temní jsou hold příliš silní
Trochu v anime stylu... Moc mi to hold nejde :D
Temná bojovnice
Max
Proč se mi Alex nikdy nepovede podle mých představ? :(
Jasnovidka

Malování, aneb kam se hrabe Paint Tool Sai

10. července 2012 v 12:01 | Sarah |  Ke knihám...
No, tak si vysedávám u kompu a všude vidím, jak se ostatní chlubí se svými výtvory z Paint Toolu (já ho samozřejmě nemám) a říkám si: Pche, k čemu Paint Tool, když máme staré dobré malování? No, a tak vnikl tento prapodivný obrázek, který měl být původně Arraxil :D

Trochu jsem ho přeoblíkla :D :D má hrozně hypnotizující oči :D