Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Ao no exorcist (Blue exorcist)

26. července 2012 v 17:37 | Sarah |  Anime
K tomuhle anime jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem na něj narazila na jednom blogu. Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších anime, jaká jsem kdy viděla (a to už jsem jich zkoukla hodně). Rin je naprosto úžasná postava, úplně jsem se do něho zamilovala a nezbývá mi, než litovat, že neexistuje v reálném světě... Jediné, co mě mrzelo, bylo množství dílů. Tohle anime byl dokázala sledovat, i kdyby mělo těch dílů třeba 600... Vlastně krom toho, že to bylo příliš krátké se anime nedá nic vytknou, jak říkám, úplně jsem se do Modrého exorcisty zamilovala!

Příběh se točí kolem 15ti letého Okumura Rina. Rin se svým dvojčetem Yukiem byli vychováváni svým nevlastním otcem Shirem v klášteře. Brzy poté, co Yukio odjíždí studovat na prestižní akademii Pravého Kříže se Rin dozví, že on je synem Satana, nejsilnější ze všech démonů, vládce Gehenny. A že se svět skládá ze dvou dimenzí, Assiach (v němž žijí lidé) a Gehenna (v němž žijí démoni), i přesto, že by se oba světy neměli propojovat, vždy se něco najde, aby démoni mohly proplout do Assiach.
Po útoku jednoho z démonů je Shiro donucen dát Rinovi meč Koumaken, v němž je zapečetěna Rinova démonická síla. Poté byl ale Shiro posednut Satanem, Rin se ho snažil zachránit a proto vytáhl meč a uvolnil svoji démonickou sílu. Od té chvíle, Rin nejen získal trvalé démonické rysy, jako tesáky, špičaté uši a ocas, ale také sílu zapálení modrých plamenů, které mohou zničit všechno, čeho dotknou. Rin se rozhodne stát se Exorcistou, aby mohl zabít Satana. Dokáže se Rin stát Exorcistou? Postaví se proti Satanovi? A co jeho bratr Yukio? Přenese se přes to, že je Rin z části démon? To se všchno dozvíte ve (POUZEPlačící) 25 dílném anime.

Openingy:
Druhý je lepší S vyplazeným jazykem

Je vážně těžké vybírat mezi AMV, ale nakonec jsem něco vybrala...
Obrázky
Ten s kočkou je Rin a ten s brýlema a sešitem je Yukio
Rin a Yukio
Rin a Shiro
Celá parta


P.S. Často se stává, že se videa prohodí, tak kdyžtak dejte F5 Mrkající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

>>KLIK<<

Komentáře

1 Exorcistka Michaela Exorcistka Michaela | 17. února 2013 v 14:21 | Reagovat

Ahoj,
jsem velká fanynka Blue exorcist a taky je mi líto toho, že těch dílů je jen 25. Ale zjistila jsem, že je už i film! Ale musí se chvilku počkat, než se to dostane sem...

Už se taky těším a hezký blog!

2 Sarah Sarah | Web | 22. února 2013 v 23:15 | Reagovat

[1]: Tak o filmu jsem ještě neslyšela, takže je to pro mě velká novinka! :)
Jen aby ho nezkazili

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama