Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

No.6

22. dubna 2013 v 14:00 | Sarah |  Anime
O tomhle anime jsem si přečetla na jednom blogu a zaujalo mě do té míry, že jsem si to pustila. A zklamaná jsem vůbec nebyla. Příběh je naprosto úžasný a dechberoucí. Nikdy nevíte, co se stane dál. A že je to vlastně slabé shounen ai mi ani trochu nevadilo :)
Škoda jen, že to má tak málo dílů.
Příběh se odehrává v "ideálním" a dokonalém městě nazývané jako NO.6. Dvanáctiletý, vzdělaný a inteligentní chlapec Shion, vyrůstá v elitním a privilegovaném prostředí svého domova, kde jednoho dne, jednomu chlapci jménem Nezumi, poskytne přístřeší. Na druhý den ráno Shion zjistí, že Nezumi beze stopy zmizel. Na to shion obdrží informace prostřednictvím spojovacího náramku, vydané pro všechny občany NO.6, že je na útěku zločinec, i hned poznal, že je to Nezumi. Shiona schledali podezřelím, a tak byl odříznut od jeho výsadního postavení a převezen do chudčí části města. O čtyři roky později Shionův spolupracovník náhle zemře smrtelnou infekcí parazitními včelami, způsobující, že oběť ke svému věku se začne neuvěřitelně rychle rozkládat. Shion je zatčen pro podezření a z porušení kázně ve městě, proto je taky převezen do nápravného ústavu. V čas se objeví Nezumi, který Shiona zachrání a utečou spolu za zeď NO.6. Zjistí Shion, co se děje ve městě NO.6? Co je ta infekce zač? Proč lidi umírají? A pomůže mu Nezumi, který nenávidí NO.6?

Opening a ending:
AMV
Obrázky:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama