Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Duben 2014

Trnový princ

10. dubna 2014 v 17:37 | Sarah |  Knihy

Série:Roztříštěná říše
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání:2013, rok vydání originálu: 2011
Počet stran:
328

Mějte se na pozoru před Trnovým princem... Když mu bylo devět, sledoval, jak mu přímo před očima zavraždili matku a bratra. Když mu bylo třináct, byl vůdcem bandy krvelačných banditů. Do patnácti má v plánu být králem... Nastal čas, aby se princ Honorous Jorg Ankrath vrátil na hrad, který kdysi opustil, a přihlásil se o dědictví, které mu po právu náleží. Svět se pro něj změnil v den, kdy visel na trnech ostnovníkového keře a sledoval, jak muži hraběte Renara vraždí jeho matku a mladšího bratra. Od té chvíle prahne Jorg po pomstě. Život a smrt pro něj představují jen obyčejnou hru - hru, ve které nemá co ztratit, ale ve které může vyhrát úplně všechno. Jenže v otcově hradě na něj nečeká nic, než zrada. Zrada a temná magie. Je možné, aby osamělý chlapec, byť nade vší představu divoký a zvrhlý, porazil nepřátele, jejichž moc přesahuje i ty nejbujnější představy?

Tahle kniha je jednou z těch nejlepších, co jsem kdy četla. Je hodně drastická, ale to ji dělá tak okouzlující - autor se nebojí psát věci takové, jaké skutečně jsou a nebojí se ani sprostých slov. Není to pohádka a nečekejte, že se všechno vyřeší snadno a pro hrdiny bude příběh procházka růžovou zahradou. Příběh je spletitý, plný zvratů a nenechá vás vydechnout. Jsem docela napjatá z konce knihy, nevím, co si o tom má myslet, ale jedno vím - vyjde pokračování! A už se nemůžu dočkat!
Kdo si tohle nepřečte o hodně přijde, vřele doporučuji!

Durarara

9. dubna 2014 v 19:43 | Sarah |  Anime
Tohle anime lze jen těžko popsat, aby to vystihlo, jaké doopravdy je. Musím ale říci, že tak propracovaný příběh, kde jste seznámeni s životy každé postavy, se zápletkou, která vám nedá spát a s postavami, které, každá až do té poslední, vás uchvátí a i když vám jde jejich chování "proti srsti", musíte je milovat.
Asi začínám mít ráda psycho hajzlíky a jak se říká, tato postava je asi ta nejdokonalejší, jaká byla kdy stvořena, není tedy divu, že mím oblíbencem č. 1 je Orihara Izaya.

Středoškolák Ryuugamine Mikado žil až donedávna v jednom z těch maloměsteček, kde to nejzajímavější, co se děje je, když někomu přejedou kočku. A tak není divu, že chce pryč. Zachrání ho spásná zpráva od jeho kámoše Kidy Masaomiho, který s ním dřív bydlel v tomtéž městečku, jenže pak se odstěhoval do Tokia, přesněji řečeno do čtvrti Ikebukura. Kida Mikadovi nabídne přestěhovat se k němu do Ikebukury a chodit s ním i na střední školu. A Mikado, kterému Kida často psal o vzrušujících zážitcích z ulic velkoměsta, nabídku přijal.
Hned po příjezdu je Mikado oslněn světly mrakodrapů a Kida ho vezme na jeho první procházku městem, které má víc než jednu sámošku a kino. A samozřejmě Mikada informuje o všech možných zajímavostech a nebezpečí, které ho mohou potkat. Například gangy, kterých je v Ikebukuře plno, jako Žluté šátky nebo gang zvaný "Dollars", o kterých nikdo neví, co vlastně dělají ani kdo je jejich členy nebo vůdce. A zdá se , že Mikado má talent na setkávání se s kuriositamy Ikebukury- tak například černý rus Simon, který pracuje v Sushi baru, blonďák s brýlemi v barmanském obleku Heiwajima Shizuo, který je prosluslý svými záchvaty vzteku a svou brutální silou nebo informátor Orihara Izaya, který ví snad všechno a za prachy vámony vědomosti poskytne. A samozřejmě černého jezdce na motorce, o kterém se tvrdí, že nemá hlavu.
A ode dne, kdy Mikado přijel do Ikebukury, se dají do pohybu určité události. Z počátku pomalu, tak, aby si jich nikdo nevšiml, a nabírají na obrátkách. A jak se říká, náhody neexistují, všechno je propojené se vším a všechny postavy mají svou vlastní roli. A jak se s tím poperou, kdo je ta postava, která tahá za nitky a jak to celé vlastně dopadne? Nezbývá vám nic jiného, než se na to podívat.

Openingy

AMV

Shizuo a Izaya, nejlepší rivalové všech dob!

Nazpívané dabéry :3

Toto video vystihne anime asi nejlépe :D
Obrázky:

Izaya a Shizuo
Hlavní hrdinové
Yes...
Božíí :D
Miluju je (=^.^=)
No comment :D
Trocha Izayi :3
Kida a Mikado
Shinra :3
Mikado, Anri, Kida


A co je nejlepší? VYJDE DRUHÁ SÉRIE!!!