Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.

Trnový princ

10. dubna 2014 v 17:37 | Sarah |  Knihy

Série:Roztříštěná říše
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání:2013, rok vydání originálu: 2011
Počet stran:
328

Mějte se na pozoru před Trnovým princem... Když mu bylo devět, sledoval, jak mu přímo před očima zavraždili matku a bratra. Když mu bylo třináct, byl vůdcem bandy krvelačných banditů. Do patnácti má v plánu být králem... Nastal čas, aby se princ Honorous Jorg Ankrath vrátil na hrad, který kdysi opustil, a přihlásil se o dědictví, které mu po právu náleží. Svět se pro něj změnil v den, kdy visel na trnech ostnovníkového keře a sledoval, jak muži hraběte Renara vraždí jeho matku a mladšího bratra. Od té chvíle prahne Jorg po pomstě. Život a smrt pro něj představují jen obyčejnou hru - hru, ve které nemá co ztratit, ale ve které může vyhrát úplně všechno. Jenže v otcově hradě na něj nečeká nic, než zrada. Zrada a temná magie. Je možné, aby osamělý chlapec, byť nade vší představu divoký a zvrhlý, porazil nepřátele, jejichž moc přesahuje i ty nejbujnější představy?

Tahle kniha je jednou z těch nejlepších, co jsem kdy četla. Je hodně drastická, ale to ji dělá tak okouzlující - autor se nebojí psát věci takové, jaké skutečně jsou a nebojí se ani sprostých slov. Není to pohádka a nečekejte, že se všechno vyřeší snadno a pro hrdiny bude příběh procházka růžovou zahradou. Příběh je spletitý, plný zvratů a nenechá vás vydechnout. Jsem docela napjatá z konce knihy, nevím, co si o tom má myslet, ale jedno vím - vyjde pokračování! A už se nemůžu dočkat!
Kdo si tohle nepřečte o hodně přijde, vřele doporučuji!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 19. března 2015 v 17:17 | Reagovat

Ahoj, s tímhle blogem je definitivně už konec? :O

2 Karrie Karrie | Web | 17. ledna 2016 v 16:49 | Reagovat

[1]: Už to tak vypadá... Přesunula jsem se na jiný blog a zaměřila se na jiný druh povídek ^^

3 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | 7. února 2016 v 20:57 | Reagovat

[2]: Teď jsem si přečetla tvůj komentář! Vůbec sem nechodím, je vlastně náhoda, že jsem si na tenhle blog vzpomněla!! Rozhodně se na tvůj nový mrknu ;-)  :-D.
Díky za zprávu, i když s takovým zpožděním :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama